OMĪTES PASACIŅAS



SENĀ TORŅA NOSLĒPUMS

MĪLESTĪBA PASAULĒ STARO

Tad seko devītā nots...
Un ko mēs tā īsti zinām par šo pasauli? Šķiet, tik maz, ka varētu teikt pat – neko. Vien ceram tajā ieraudzīt pazīstamas sejas no dzīvēm citām, pirms aizlaikiem. Vien ceram savas pēdas ieraudzīt plūstošajās smiltīs...
Pāri laiku tiltiem mana dvēsele pāries, pārskries, pārlidos pāri. Viegli vai ne tā. Šajā brīdī nezinu to. Vien jaušu, kā sudraba lāsēm debesīs dardedze jaunas margas rotāt sāk. No krāsām deviņām, ne vairs septiņām notīm.
Saskares punkti. Pieskārieni. Gaisa viļņošanās. Tik nemanot tas patiesībā notiek. Un var simtiem pierādījumu teoriju izvirzīt un tajā pašā brīdī noraidīt. Cilvēks tāpat ne uzzinās, ne sapratīs. Kad un kāpēc vienā milisekundē cauri acu plakstiņiem gaismas plūsma līdz pat sirds vidum plūda, aizplūda un visu pārpaloja. Līdz apvārsnim.
Pāri augstākajām kalnu gālēm. Līdz Visuma tālākajai zvaigznei. Kā to sauc, kāds ir vārds tai dots? Es nezinu, es tik daudz nezinu par pasauli šo, kuru cilvēki ceļ un vienlaicīgi sagraut vēlas. Ar saviem vārdiem, no kuriem meli pil lielām lāsēm. Ar saviem darbiem, kuri otram akmeni sviež.
Cilvēks ir tik maz saprotama būtne. Svešinieks pats sev, no otra prasot būt baltam. Tik dīvains cilvēks biežāk par biežu ir. Un tik reti īsts, patiess un brīvs. Nē, mans stāsts nav par pasaulēm divām, trim vai daudzām desmitām. Un mans stāsts nav par Tevi vai sevi. Ar vārdiem var samelot un pateikt to, kā nemaz nav. Un nekad nav bijis. Mans stāsts ir par laiku. Par laika griežiem, par to, kā viena niecīga milisekunde pārrada gaismu par tumsu. Un tumsu par gaismu. Viena nav bez otras. Un otra nav bez vienas. Vienmēr kopā. No paša sākuma. Līdz pašām beigām. Tu jautā – kur ir beigas? Es atbildu. Tās meklē katras rītausmas pirmajā Saules starā. Tajā starā, kas iznirst no nekā. Tajā starā, kas ir zelta nots. Tā ir astotā mūzikas nots. Tad seko devītā nots.
Laiks. Tas vienmēr iet savā ritmā, savā solī. Vai cilvēks to jūt? Vai piedzīvo laiku? Vai vienkārši skaita gadus savus un laimes mirkļus tik gaistošos. Ko gan ar tiem darīt, kur likt? Jo kādā brīdī taču būs jāpārtop par Saules rieta staru, par zāles stiebru, par lietus tūci. Kādā brīdī būs, un gadi izkusīs kā nebijuši. Aizvīsies tālos ceļa putekļos. Bija un izbija...
/Ieva Trimalniece/
BURTIŅI KRĀSU UN CIPARU ZEMĒ







DZIRKSTELĪTE




ANOTĀCIJA
PAREIZĀS IZVĒLES UN CITAS MUĻĶĪBAS




L'ORAGE PENSERA NEGAISS DOMĀS



AR SIBĪRIJAS SĀPI SIRDĪ

Anna Žagariņa (Gaide)
PURVA MIGLA

ES GRIBU NESTEIGTIES


CERĪBAS DIVIEM

Romāna sižeta pamatā ir stāsts par ģimenes mājas celtniecību, bet autore, šo procesu aprakstot, pa vienam vien notikumu gaitā ieved daudzus kolorītus tēlus, kuri spilgti atspoguļo dažādus sabiedrības slāņus. Izteiksmīgie dialogi ļauj lasītājam nepārprotami saprast, ka cilvēki lietas redz pilnīgi dažādi, jo atrodas katrs savā skatu punktā, uz dažādām platformām.
PAGĀTNES SKAVĀS

ES UN MANA DRAUDZENE VEĢETATĪVĀ DISTONIJA

izdevniecība "Ezerrozes grāmatas", 2022
PŪRA LĀDE

МОЙ МАЛЬДИВСКИЙ ДРУГ
РОБЕРТ ПОЛУЭКТОВ
izdevniecība "Ezerrozes grāmatas", 2022
Paldies par sadarbību!
Jauna un talantīga zēna autorgrāmata. Grāmata papildināta ar autora ilustrācijām. Reti bagāta valoda, ceļojuma apraksts tik dzīvs, ka lasot radīja sajūtu, - es esmu tur!
Роберт Полуэктов родился 28 сентября 2008 года в г. Елгава. В настоящее время ему почти 13 лет, Роберт живет с родителями в Юрмале и учится в Рижской Анниньмуйжской средней школе, его последний табель – «золотой», т.е. только 9 и 10. Помимо учебы увлекается теннисом, рисованием, IТ-технологиями, музыкой, учится играть на гитаре. После тяжелой автоаварии и долгой реабилитации пробует немного писать. «Мой Мальдивский друг» – его вторая книга. Несмотря на юный возраст благодаря родителям, успел побывать в нескольких десятках стран на пяти континентах, включая Антарктиду. Охотно делится впечатлениями в социальных сетях, где у него много друзей.

SVEIKI, ANGLIJA!
Apsveicam Helēnu Īvi – pirmo Jauno rakstnieku konkursa dalībnieci!
Šis ir savdabīgs laiks. Ļoti savdabīgs, pilns dažādu īpatnību. It īpaši to izjūt tie, kam šobrīd ir piecdesmit un vairāk. Tā ir paaudze, kas piedzima, uzauga, izmācījās un strādāja vienā iekārtā, tad pēkšņi nokļuva pilnīgi citā, kas tik radikāli atšķīrās no iepriekšējās, ka ikvienam sākums jaunajai dzīvei bija mulsuma pieliets. Apņēmības pilnā “kaut vai pastalās, bet brīvi” sajūta ātri vien sabirza un pārgāja baiļpilnā neziņā, kā īsti tagad dzīvot. Jaunās dzīves prasmes bija skaidras vienīgi nez no kurienes izlīdušajiem miljonāriem, bet pārējā tautas daļa, izgaistot revolucionārās gaisotnes radītajai eiforijai, jutās kā uz skatuves uznākuši aktieri, kas pēkšņi saprot, ka nezina tekstu un nevar šajā izrādē spēlēt. Šī tautas daļa tad nu ķepurojās kā var – dažs mēģināja izdzīvot, izveidodams mazo biznesu, dažam palaimējās dabūt puslīdz stabilu valsts darbu, dažs izmantoja banku dāsnos piedāvājumus “izdevīgam” kredītam. Visi šie kapitālisma pasaulē sen pierastie un izstrādātie dzīves paņēmieni nesenajā padomju republikā, kas nu bija oficiāli neatkarīga Latvijas valsts, bija pa zobam tikai dažiem. Daudzi nolēma izmantot pavisam jaunu iespēju – strādāt citā zemē. Par to ir šī grāmata - Helēnas Īves autobiogrāfiskais romāns “Sveika, Anglija!”.
KIBER ES, Viss par kiberpasauli

ES IZVĒLOS BŪT LAIMĪGA

DZĪVE AR GARŠU

GAN JAU RĪTS MŪS ATRADĪS
Atis Priedītis
Izdevniecība "Ezerrozes grāmatas", 2021
Okupācijas laikā aizliegtā un vajātā komponista un dzejnieka Ata Priedīša grāmatā «Gan jau rīts mūs atradīs» publicētas atmiņas, pārdomas un dzejoļi. Tas ir mēģinājums sāpīgus notikumus pasniegt ar humoru.
Ceļš no lauku zēna, kuram mūzika bērnībā šķita nevajadzīga un uzspiesta nodarbošanās, līdz cilvēkam, kurš 20 gadu vecumā apzināti sāk rakstīt dziesmas un dzejoļus.
Nepakļaušanās nelietīgumam un dumpīgums, par kuru samaksāta dārga cena, bet kurš ļāva palikt tādam, kāds esi. Lielākais visu notikumu ieguvums – sakomponētās dziesmas un no sirds dzīlēm izlauzušies dzejoļi.